Jak ewidencjonować sprzedaż krajową?

12 gru

Jak ewidencjonować sprzedaż krajową?

Ewidencja sprzedaży jest najważniejszym zadaniem dla każdego przedsiębiorcy. To właśnie do niewłaściwej ewidencji tej czynności urzędy skarbowe najczęściej mają zastrzeżenia oraz z tego tytułu podatnicy są najczęściej karani. Podkreślić w tym miejscu należy, że nie ma znaczenia czy nieprawidłowości pojawiły się przez pomyłkę, przypadek, niedopatrzenie. Są traktowane z całą surowością na jaką stać organy fiskalne z prostej przyczyny: tak najłatwiej jest obniżyć kwotę podatku podlegającego wpłacie a co za tym idzie „oszukać” Skarb Państwa. Co zatem robić aby zawsze postępować zgodnie z prawem?

 

Podstawą jest ewidencjonowanie każdej czynności sprzedaży, czyli udokumentowanie jej w formie faktury, rachunku, paragonu fiskalnego, etc. Ponieważ dokumenty są sankcjonowane przez prawo, najlepiej jest skorzystać z niedrogich systemów fakturujących dostępnych online, lub z gotowych szablonów dostępnych w Internecie. Aby wystawiać paragony fiskalne niezbędna jest oczywiście kasa, która zostanie zgłoszona do urzędu skarbowego.

W Warsaw Tax Guys pomagamy naszym podatnikom w wyborze odpowiedniej formy ewidencjonowania sprzedaży oraz prowadzimy szkolenia z zakresu jej prawidłowego prowadzenia.

Czytaj także:
Jak sprawnie założyć firmę?
Co to jest podatek i dlaczego musimy płacić podatki?
Najważniejsze daty i terminy dla podatników
Jakie konto wybrać do zapłaty podatków i ZUSu?