Jak sprawnie założyć firmę?

20 paź

Jak sprawnie założyć firmę?

Jak sprawnie założyć firmę?

Kiedy rozważasz założenie własnej firmy w głowie zapewne kłębi Ci się wiele myśli. Czy dam radę z całą papierkową robotą? Czy poprawnie skompletuję wszystkie dokumenty? Czy uda mi się szybko przejść proces weryfikacji? I tu mamy dla Ciebie niespodziankę. Założenie firmy jest dużo prostsze, niż myślisz!

Wydaje Ci się, że założenie firmy to skomplikowana i długa procedura? Nic bardziej mylnego. Odkąd w Polsce obowiązuje procedura tzw. jednego okienka, jednoosobową działalność gospodarczą możemy założyć w szybki i prosty sposób.

Wystarczy tylko jeden krok!

Wystarczy wypełnić przez internet wniosek, który znajduje się na stronie https://prod.ceidg.gov.pl, a następnie zgłosić się do najbliższego urzędu gminy. Proste, prawda?

I tu kolejna dobra wiadomość. Nie ma znaczenia nasze miejsce zamieszkania czy zameldowania. Chodzi po prostu o weryfikację naszych danych przez urzędnika, który wydrukuje wniosek i sprawdzi poprawność danych. Wszystko brzmi wspaniale?

Gdzie jest haczyk? 

Niestety na tym kończy się pomoc, którą świeżo upieczony przedsiębiorca otrzymuje od Państwa.  Mianowicie to od nas zależy jaki profil działalności wpiszemy do centralnej ewidencji, jaki sposób rozliczania podatku dochodowego wybierzemy, to my wreszcie musimy złożyć odpowiedni wniosek do właściwego naczelnika urzędu skarbowego aby zarejestrować się jako podatnik VAT, etc. Od powyższych czynności zależy bardzo wiele i wielu nowych właścicieli firm popełnia na tym etapie błędy, które potem skutkują wyższymi opłatami z tytułu podatków lub wręcz mandatami karnymi nakładanymi przez urzędy skarbowe. 

Jak zatem prawidłowo i sprawnie założyć firmę? Najlepiej udać się do specjalisty, czyli do nas! W Warsaw Tax Guys pomagamy, podpowiadamy i asystujemy przy wypełnianiu wszystkich niezbędnych dokumentów tak, aby rozpocząć działalność gospodarczą bez kłopotów, stresu i biegania po urzędach.

Chcesz dowiedzieć się jak możesz pomóc? Napisz do nas, a udzielimy Ci wszelkich informacji.